Projektowanie przestrzeni placówek medycznych

W tworząc markę Versamed Interiors zaufaliśmy założeniu, że stawiając, w procesie projektowania, na pierwszym miejscu człowieka jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkową przestrzeń do pracy. Propozycje naszych aranżacji wnętrz pozostają niezmiennie wierne kilku założeniom:

01.

Przestrzeń ma tworzyć optymalne warunki tak dla jednostki jak dla grupy, w której w danym monecie funkcjonuje. Myśląc o placówkach opieki medycznej koniecznym jest umiejętne połączenie oczekiwań ich pracowników oraz pacjentów. Personel medyczny musi mieć zabezpieczone warunki pozwalające na świadczenie usług najwyższej jakości zaś pacjenci takie, które służą ich szybszemu powrotowi do zdrowia.

02.

Nasze propozycje zmieniają sposób postrzegania placówek medycznych poprzez konsekwentne nadawanie im klimatu możliwie zbliżonego do warunków domowych. Podpowiadamy w jaki sposób kreować przestrzeń, w której Wszyscy będą się dobrze czuli. Nasze koncepcje tworzą nową kulturę organizacji miejsca świadczenia usług medycznych i powrotu do zdrowia.

03.

Wierzymy, że sztuka będąca wyrazem kreatywności człowieka jest elementem, który wzmacnia pozytywne oddziaływanie na jego samopoczucie. Dobra energia, która wypełnia przestrzeń uwzględniającą wytwory ludzkiej wyobraźni, współtworzy pożądany klimat do pracy i rekonwalescencji.

04.

Indywidualne podejście, w tym szczególna atencja dla funkcji projektowanej przestrzeni, a także jej użytkowników decyduje o tym, że nasze propozycje oddają charakter ludzi, którzy w niej funkcjonują. Projekty Versamed Interiors dopasowane są do rodzaju świadczonych usług medycznych oraz ich pacjentów.

05.

Integralnym elementem w projektowaniu i realizacji jest odniesienie do idei biofilii. Biophilic design zakłada próbę tworzenia przestrzeni możliwie zbliżonej do naturalnego otoczenia. Kontakt z naturą, poprzez zaproszenie jest do wnętrza we wszelkich możliwych postaciach, pozytywnie oddziałuje na samopoczucie, kreatywność czy redukcje stresu.